İçeriğe geç

Para Biriktirmede 3 Farklı Yöntem

Hayatımızın gelecek günlerini biraz güvence altına almak istiyorsak birikim yapmalıyız. Evet bu devirde birikim yapmak o kadar kolay değil. Çünkü kirada oturuyorsak, kira giderlerimiz, gıda ve giyim giderlerimiz, çocuk varsa onun giderleri daha birçok giderlerimiz yüzümden belkide ay sonunu bile zor getiriyoruz. Ama aniden bir nakit ihtiyacımız olursa, ya da Allah korusun bir hastalık olursa. Daha birçok nedenler de olabilir.

Para biriktiren bebe büyük adam olur
Para biriktiren bebe büyük adam olur

Bunlardan en önemlisi de ev sahibi olmak için para biriktirmemiz şart.
Çünkü kenarda bir birikimimiz olmaz ise, konut sahibi olmamız çok zor. Bu nedenle azda olsa bazı ihtiyaçlarımızdan kısıp birikim yapmalıyız. Çoğu kişi altın alıp kenara koyabilir. Çünkü altın son zamanlarda istikrarlı yükselişleri sayesinde kar getirmiştir. Ama kendinizi kısıtlamıyorsanız yani kenarda bir altın var hemen bozdurup harcayım diye bazı sorunlarınız olursa.

 

Bankaların altın hesabına para yatırabilirsiniz. Bu hem kendinizden korumak için hemde çalınma riskine karşı oldukça güvenlidir. Çok az miktarlarda birikim yapabilirsiniz. Böylelikle hem bütçenizi de sarsmamış hemde azda olsa bir birikiminizin olması rahatlığını yaşayabilirsiniz. Sonuçta atalarımız boşuna dememiş damlaya damlaya göl olur diye. Hiç olmamasından daha iyidir.

Diğer bir seçenek olarak ta, Dolar veya Euro yaptırabilirsiniz. Sonuçta çok zarar edebileceğiniz yatırımlar değil. Aynı şekilde bankaların döviz hesaplarına yatırım yapabilir, yükseldiği anda bozdurup başka bir yatırım aracında değerlendirebilirsiniz. Eğer borsadan anlıyorsanız para biriktirmekte de oldukça etkili bir yöntem olduğunu söyleyebilirim.

Özellikle borsadaki takipleri sonucunda hatırı sayılır para kazanan insanları duyuyorsunuzdur. Borsadan anlamak için illa ki finansçı olmanıza da gerek yok. Sonuçta birçok siteden borsa hakkında yardım alabilirsiniz. Borsadaki iniş ve çıkışlar konusunda birçok makaleler sayesinde yatırımlarınızı ne şekilde yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Günlük borsa takip siteleri sayesinde merak ettiğiniz her şeyi öğrenme şansınız var. Borsada yapmanız gereken tek şey doğru tahminlerde bulunmak ve paranızı değerlendirmektir. Birikim için düşünebileceğiniz ya da paranızı değerlendirebileceğiniz diğer bir seçenekte borsadır.

Tarih:Acil Para

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir