İçeriğe geç

Kredi Kartı Harcamasını Çok Yapan Kadına Eşinin Bakışı

Kredi kartı hayatımızda çok önemli bir yere sahiptir. Çünkü her ihtiyacımızı karşılayabiliyoruz. Hatta ihtiyacımız olmayanları bile. Özellikle yüksek limitli kredi kartları bizi cezbedip daha fazla harcama yapmamıza neden olmaktadır. Her gördüğümüzü almak isteriz. Ama ekstre geldiği zaman, işte o anda  pişman oluruz ama iş işten geçmiş olur. Özellikle bayanların alışverişten çok hoşlandığını dünyadaki tüm erkekler hemen hemen bilmektedir. Hatta birçoğu alışveriş yaparken kendinden geçmektedir. Taksitli olarak dünya satılsa almak isterler.

kadinlar-ve-kredi-kartlari
kadinlar-ve-kredi-kartlari

Bayanların ihtiyacı olan bakım ürünleri, kıyafetler, ayakkabılara fiyatlarına acımadan alabilecekleri şeylerdir. Bu nedenle bir ayakkabı mağazası giren kadın fiyatından çok modeliyle ve kendisine yakışıp yakışmadığına ilgilenir. Bayan için fiyat en sondur. Beğenmesi en önemli unsurdur. Ama erkekler için böyle değil. Çoğu erkeklerin alacaklarının önceliği fiyatıdır. Bu yüzden erkek ve bayan arasında alışveriş konusunda büyük farklar vardır. Birçok bayan eşinin kredi kartını veya ek kartını kullanmaktadır. Bayanın kullandığı kredi kartının ekstresi geldiği zaman eşinin yutkunması ve bakışını tahmin edebilirsiniz. Çoğu erkek eşinin kırmamak için bir şey demez. Ama nasıl ödeyeceği konusunda düşüncelere dalabilir.

Günümüzde eğitim seviyesinin yükselmesiyle birlikte birçok bayan artık kendine bakan, bakımına önem veren bayanlarımız çoğalmış durumda. Bu nedenle de ihtiyaçlarda çoğalmakta. Belirli bir yaştan sonra bakım kremleri, ekstra güzel görünmek için kozmetik ürünleri almaktadırlar. Bu tür ürünler fiyat bakımından yüksek ürünler olabilmektedir. Günümüzdeki erkeklerde kendilerine daha çok bakmaya, özen göstermeye başlamıştır. Ama bayanlar kadar değil. Yani bayanların erkeklerden daha çok ihtiyaçları vardır. Bu yüzden kendilerini alışveriş konusunda kısıtlamaları daha zordur. Hatta çoğu zaman moralini düzeltmek için bile alışveriş yapan bayanlar, işte bu durumdayken ihtiyacı olmayanları bile alabilmektedir. Yeter ki morali düzelsin diye. Ama yapacak bir şey yok bayanın da yaradılışı böyle.

Tarih:Acil Nakit

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir