İçeriğe geç

Ay: Şubat 2017

İstanbulda İkamet Ediyorsanız Parasız Kalmazsınız

Ülkemizde nufüs yoğunluğu bakımından en kalabalık şehirlerden bir tanesidir İstanbul. Gerçekten her köşesi ayrı bir güzel,her kesimden insanın içerisinde var olduğu bir şehirdir. Her ne kadar işsizlik oranı oldukça fazla gibi gözükse de aslında asla işsiz kalma olanağının var olmadığı bir metropoldür. Kendisine has sayıca oldukça fazla semtlerde ayrı ayrı iş olanağı sunan bu şehirde gerek bu nedenle gerekse biz ve bizim gibi faaliyet alanı kişilere nakit destek vermek amacı ile kurulmuş olan kuruluşların oldukça fazla sayıda var olması gibi sebeplerden ötürü asla parasız kalmazsınız. Boşuna demiyoruz İstanbul’da yaşıyorsanız parasız kalmazsınız.

Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?

Kredi almak son derece çözüm odaklı bir bankacılık uygulaması olsa da bu sistemden faydalanmak isteyen kişilerin belli başlı şartlara sahip olması gerekmektedir. Ülkemizde hizmet vermekte olan bankaların hemen hemen hepsi kendilerine kredi alma istemi ile başvurmakta olan herkesi incelemekte ve değerlendirmekte, alacakları borcun geri ödemesi konusunda sıkıntı yaşanıp yaşanmayacağını tespit etmek istemektedir.

SETCARD Nedir? Set Kart Paraya Çevirme

Günümüzde özel sektörde iş bulurken en çok dikkat ettiğimiz konu yemek ve ulaşım ücretini karşılaması ve sigorta yapmasıdır. Bu yazımızda da yemek karşılayan şirketlerin tercih ettikleri bir yemek kartı üzerine olacak. Set kart sadece yemek kartı değil aynı zamanda yemek kuponu görevi gören bir karttır.
Size verilen bakiye, tarafınıza bildirilir. Bu bakiyeyi aya bölerek günlük harcama limitinizi belirlersiniz. Misal 300 liralık bir Setcard 30 gün çeken bir ay için günlüğü 10 liradan hesaplanmıştır. Setcard ile anlaşmalı olan firmaların camlarında “Setcard” yazan bir simge bulunur, buralardan geçerli olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Senetle Çalışan Kuyumcular

Türkiye 2017 itibariyle resmen ekonomi ile savaş veriyor. Dolar, Euro ve altın giderek yükseliyor. Tabii bu maaşımızdan market alışverişine kadar gündelik her işimize yansıyor. Yaklaşan düğünler, yeni doğacak bebekler veya girilen altın günleri yani alınması gereken altınlar kişilerin gözlerini korkutuyor. Zira bu süreçte peşin parayla altın almak oldukça sıkıntı verecek bir durumdur.  Bunun dışında Sevgililer Günü, doğum günleri veya evlilik yıl dönümleri de pırlantaların rağbet gördüğü günlerdir. Ve bunları peşin olarak almak neredeyse imkânsızdır.

Banka Kartı Olmadan Nasıl Para Gönderebiliriz?

Teknolojinin durmaksızın gelişimi hayatımızın her alanına etki etmektedir. Kullandığımız telefonlardan, müşterisi olduğumuz bankalara kadar hayatımızın her anını teknoloji etkiliyor. Bu makalemizde de teknolojinin banka kartı üzerindeki etkilerinden bahsedeceğiz. Daha doğrusu banka kartı olmadan işlem yapabilme avantajından.

Bildiğiniz gibi eskiden banka kartı bile yoktu. Bütün işlemleri banka hesap cüzdanı aracılığıyla banka şubelerinden hallediyorduk. Tabii o dönemlerde banka kullanımı bugünkü kadar sık değildi.