İçeriğe geç

Kara Listedekilere Para Veren Kimseler

Bankalarla finansal alışveriş yapanlardan sıkıntı yaşamayan yok denecek kadar azdır. Ancak bu sıkıntıları hiçbirimiz isteyerek yaşamayız. Ancak bu sıkıntıların sonucu sadece bulunduğumuz ayı etkilemiyor maalesef ki yakın gelecek zamanda acilen olan ihtiyaçlarımızı karşılamak için kredi kullanımına ihtiyaç duyduğumuz zaman bankalarla olan problemlerden dolayı bundan da faydalanamıyoruz. Kara liste denen ve adı gibi karalayan bu bölümdeyken kredi çekmek çok zor oluyor.

Kara liste icraya düşmüş veya düşmek üzere olan kişiler için kullanılan bir ibaredir. Ve ancak borçlarının tamamının ödenmesinden 5 yıl sonra bankalarla sorunsuz iletişime geçebilirler. Peki kara listenin ülkemizde çok kabarık olduğunu düşünürsek bu durumdayken kredi kullandıran banka var mıdır?

Kara Listedeyken Kredi Veren Bankalar

Kredi veren bütün bankalara bu durumdayken başvurabilirsiniz ancak başvurduğunuz bankanın insiyatifine göre koşul arama şartı vardır. Herhangi bir taşınmazın ipoteği, güvenilir bir kefil yada bu sıralar en çok kullanılanı borç birleştirme kredisi kullanarak bu şekilde kredi kullanma imkanınız daha fazla oluyor.

Ziraat bankası, Garanti bankası, Vakıfbank, Halkbank ve Odeabank gibi bankalar bu durumda olan kişilere kolaylık sağlayıp kara listede olanlara kredi imkanı sunuyor.

Tarih:Kredi Notu

Tek Yorum

  1. Cafer Kızılkaya Cafer Kızılkaya

    15000 tl ihtiyacım var aylık 750 tl geri ödeme yaparım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir