İçeriğe geç

Banka Hariç Nasıl Kredi Bulabilirim

Bazı dönemlerde gelir gider dengemiz bozulabiliyor. Beklenmeyen harcamalar, eğitim masrafları yada tatil masrafları bir anda üst üste gelerek tüm ödeme dengemizi bozabiliyor. Eğer yaptığımız harcamalara dikkat etmeyip kredi kartımıza yüklenirsek bir dönem sonra borç sarmalı içerisine girebiliyoruz. Borçlarımızı ödeyemedikçe üzerine yükselen faizler de borçlarımızın gün ve gün artmasına sebep olabiliyor. Tek bir seferde  borçlarımızı ödeyebilecek miktarda bir para arayışı içerisine giriveriyoruz.

Bankalar Dışından Kredi Verenler

İlk aklımıza gelen bankadan kredi çekmek oluyor tabi. Herhangi bir bankaya kredi çekmek için başvurduğunuzda banka kredi geri ödeme noktasında güven alabilmek için sistemden kredi notumuza bakıyor,eğer istedikleri puana sahip değilsek direk kredi başvurumuzu reddediyorlar. Ya da banka kredi için bir sürü evrak istiyor, bunlardan en önemlisi de bir yerde çalışıyor olduğunuzu belgelememiz yani düzenli gelir belgemiz olabiliyor. Eğer düzenli bir geliriniz veya işiniz yoksa,beklenmedik bir işsizlik dönemi içerisindeysek gene banka kredi başvurumuzu olumsuz değerlendirebiliyor. İhtiyacımız olan para miktarı yüksek olduğu için hiçbir akraba veya arkadaşımızdan da borç isteyemiyoruz.

Banka Haricinde Kredi Veren Yerler

İşte böyle durumlarda banka haricinde acaba nereden ve ne koşullarla para bulabilirim diye kara kara düşünmeye başlıyoruz. Banka haricinde para bulabileceğimiz yer bu noktada tefeciler ve komisyonla para veren kuyumcular olabilir. Öncelikle güvenilir açısından yakın çevrenizden tefeci bulmaya çalışmanızda fayda var tabi ki. Eğer bu şekilde herhangi bir tefeciye ulaşamadıysanız internet arama motoruna “acil paraya ihtiyacım var” yazarak arama yaptığınız takdirde bir sürü tefeci telefon numarasına ulaşabilirsiniz. Tefeciler adres vermek yerine önce telefon numarası vererek sizinle iletişime geçmeyi tercih ediyorlar. Telefonla konuşup durumunuzu anlattıktan sonra yüz yüze görüşebilmek için ofis adreslerini vereceklerdir.

Bankasız Kredi Veren Kimseler ve Firmalar

Tabi bu tarz para veren tefeciler sizin yerinize kendi çalıştıkları bankalardan kredi çekip size verecekleri için banka faiz oranlarının biraz üzerinde faiz ödemek durumunda kalırsınız. Eğer kara listedeyseniz bir kefil isteyebilirler. Bankadan aldıkları krediyi size senet karşılında borç verecekleri için bu noktada biraz dikkatli olmanızda fayda var. Borcunuzu tek bir senetle değil aylık ödemeleriniz karşılında senetler olacak şekilde parça parça yaptırmanız sizin için avantajlı olacaktır. Çünkü herhangi bir ödeme zorluğuna girip senet ödeme günü ödemenizi yapamazsanız ödediğiniz miktarlar hakkında bir hak iddia edemezsiniz.

Bankalar Kredi Vermiyorsa Tefeciler Çözüm Olabilir

Tefeci seneti toplam borcunuz üzerinden yaptığı için toplam borcunuz üzerinden tahsilat yapmak isteyecektir. Tefeci borcunuza teminat olması için sizin üzerinize kayıtlı olan bir taşınmazı yada gayrimenkulü borç bitimine kadar ipotek altına almak isteyecektir.Bu koşulları sağlayabiliyorsanız banka haricinde ihtiyacınız olan parayı tefecilerden alabilirsiniz.

Tarih:Tefeci

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir