İçeriğe geç

Senetle Borç Para Veriyorum

Nakite sıkıştınız ve acil ödemeniz gereken borçlarınız var.Ne yapacağınızı bilmiyorsunuz ve borç alacağınız kimseniz de yok.. Çözüm ilk önce aklınıza bankalar ve kredi çekmek geliyor. Ancak bankalarla durumunuz nedir? Bildiğiniz üzere bankalar düzenli ve belgelenebilir geliri olmayan kişilere kredi vermemektedir. Bu yüzden tüketiciler ” senetle borç para veriyorum” diyen kimselere yönelmektedirler.

Son yıllarda bankacılık sektörü KKB Findeks , güvenilir kişilere kredi vermek amacıyla bankalarla çalışan kişilerin puanını görebilmek için kredi notu belirlemiştir. Kişilerin kullandıkları krediler, kredi kartı ödeme detayları Findeks üzerinden tüm finans ödemeleri takibi yapılmaktadır. Bankaların tümü aynı bilgileri sistem üzerinden görebiliyor ve kişinin kredi notuna göre kredi verebiliyor. Bankacılık puanınız,kredi notunuz düşük ise bu durumda bankalar da size kredi veremeyecektir.Bankalar artık kişilerin detaylarını ,ödeme düzenlerini kontrol etmeden kredi vermiyor.

Senetle Borç Para Verilir

Eskiye göre sıkı bir kontrol, her ay yatan belgelenebilir maaş,6 ay düzenli çalışılan bir iş,geçe girmemiş borçlar , SGK dökümü,diğer finans kuruluşlarındaki durumunuz ince eleyip sık dokuyorlar. Ama bazı bankalar düşük kredi notunuz, bozuk siciliniz de olsa çekeceğiniz kredi tutarı çok yüksek bir para değilse sizden bir kefil isteyerek onların istediği kriterlerde( devlet memuru ya da kendi işi olan birisi, unvan sahibi) ya da taşınır veya taşınmanıza ipotek koyarak size kredi çıkarabilmektedir.Kredi puanınız düşük ve bankalardan da kredi alamadığınız için, tefeci arayışı ya da internetten senetle borç para verenleri son çare olarak araştırmanız yararınıza olacaktır.

senetle para verilir
senetle para verilir

Senetle borç para verenler şahıs da olabilir şirket olarak da çalışabilirler. ,sizin ödeme gücünüze,tercihinize göre ödeme vadesi yapıyorlar.Yine bankalar gibi sizden faiz alıyorlar ancak faiz oranını biraz yüksek tutuyorlar. Bankalardan farklı olarak senet imzalamanız gerekiyor. Banka kredi başvurusunda imzaladınız evrakların yerine,kaç vadeli senet yaptırmışsanız o kadar senet imzalıyorsunuz. Önemli bir nokta ise yasal çalışıyorlar merak etmeyin. Kısa sürede ve bankaların istediği evrakları hazırlamanıza gerek olmadan ihtiyacınız olan nakiti size sağlamış oluyorlar. Üstelik bankalardan kredi çekme aşamasında yaşamış olduğunuz ‘kredi çıkarmı acaba?’ sorusunu ve stresini hiç yaşamıyorsunuz.Çevrenizdeki kişilerden borç para bulmak zorunda kalmadan, acil nakit ihtiyacınızı çözmüş oluyorsunuz.

Tarih:Tefeci

2 Yorum

  1. tarik tarik

    7000 tl krediye ihtiyacım var kaç taksit ve faizi n ekadar olur hiç bir bankaya borcum yok 2013 yılından avukatlık olduğum için kredi çıkmıyor ve kamuda taşeron olarak çalışıyorum 4 senedir maaşım net 2.500 tl dir yardımcı olur musunuz

  2. Murat Yaylagülü Murat Yaylagülü

    Acil nakit ihtiyacım var. Kamu çalışanıyım. Yardımcı olabilir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir