İçeriğe geç

Banka Borçlarından Kurtulmanın Yolları

Hepimizin bankalara bir şekilde borcu var değil mi? Kredi ya da kredi kartı kullanan, bunu düzenli ödeyenlerin yanında birde ödeyemeyenlerimiz var Maalesef. Kimimiz bu borçlar takibe düşmezken kurtarabilirken kimimiz de Maalesef idari takip ve daha sonrasında yasal takibe düşüyoruz.

Diyeceğimiz şu olur bu banka borçlarından nasıl kurtuluruz ama akıl verenimiz çok olur ve hemen denir ki keşke zamanında bu krediyi çekmeseydin yada kredi kartına bu kadar yüklenmeseydin ne vardı o kadar alışveriş yapacak deriz değil mi? Ancak bu söylemler bizi bu borçlardan kurtaramıyor, daha akılcı yollar bulmamız gerekiyor.

borç ödeme
borç ödeme

Öncelikle yapmanız gereken elinizin altında zaten bir borca sahipsiniz mesela kredi kartı kullanıyorsanız ondan harcama yapmayı bırakarak borcunuzun katlanmasını önleyebilirsiniz. Hepimizin aldığı maaş belli, sabit bir gelire sahibiz o yüzden fazla para derdine düşmektense elimizde olanla bu borçları nasılı toparlayabileceğimizi düşünmek lazım.

Aylık ödeme planı belirleyin kafanızda örneğin kredi kartına şu kadar krediye şu kadar diye yazın ve olmazsa olmaz giderlerinizi de bu plana ekleyin öncelik bunları halledin ki borçtan kurtulma yoluna gidebilin.

Kredi kullanıyor iseniz bankanızdan bu kredi için yapılandırma talebinde bulunun iyi niyet gösterip aylık tutarlarınız da indirim isteyip taksit tutarınızı düşürtebilirsiniz. Başkasından yardım beklemektense akılcı davranıp banka borçlarından kurtulma yolunu bulmak sizin elinizde…

Tarih:Acil Nakit

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir