İçeriğe geç

Zorlansanız Acil Ne Kadar Nakit Para Çıkartabilirsiniz

Biz bireylerin gerek yaşam standartları,gerekse hiç bitmek bilmeyen gereksinimleri sonucunda her zaman nakit paraya ihtiyaç duymaktayız. Fakat maalesef işsizlik,gelir düzeylerimizin yetersizliği,borçlanmanın yüksek olması gibi nedenler ile kenarda yatırım amaçlı nakit para bulundurmak artık günümüzde epey zor. Öyle zamanlar oluyor ki acil nakit ihtiyacı doğduğunda neredeyse hiç nakit para çıkartamadığımız zamanlarımız var. Belki yastık altında birikim yapanların yada az çok kenara atanların toplasan bir 3.000-5.000 arası zorlandıklarında çıkarabilecek nakit parası bulunmaktadır. Ama o kesimin bile sayısı giderek azalmakta artık.

nakit para
nakit para

Maalesef ki günümüz şartlarından,hayat pahallılığından,maaşlar dışında her şeye yılda bir çok kez gelen zamlardan,bireylerin borçlanmasının oldukça yüksek oluşundan kaynaklı birikim yapmak,yatırım yapmak gibi faaliyetler artık biz bireylere epey uzak. Ne zaman başımıza ne geleceğini bilemediğimizden kenarda nakit para yada zor anında nakit paraya çevirebileceği bir şeylerin bulunması gerekmektedir. Fakat biz bireyler olarak zor günümüzü pek düşünmeyiz. Bu yüzden genellikle bulduğumuz parayı harcama gibi bir özelliğe sahibizdir. Bütün bunların neticesinde zor gün gelip kapımızı çaldığında ne kadar nakit para çıkartabileceğimizi hatta nakit para çıkartabileceğimizi bile hesaplamak oldukça zordur.

Kimi bireyler her ne kadar kendilerinde para olmadığından şikayet etseler de halk dilinde “kirli çıkı” dedikleri kişilerdir bunlardır  genellikle. Böyle bireylerde zor anlarına kadar asla para bulunmaz. Sorsan da yok derler, istesen de. Ama zor anlara denk gelince birden o yok olan paralar çıkartılır koyuldukları yerden. Hemde zor anlarda gerekli olan paranın az bir tutarı falan değil hepsini birden çıkartır koyarlar masanın üzerine. Gerçekten birikim yapacak kadar hiç parası olmayanın yanında olup ta söylemeyeni de çok fazla bulunmakta.

Tarih:Acil Nakit

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir