İçeriğe geç

SETCARD Nedir? Set Kart Paraya Çevirme

Günümüzde özel sektörde iş bulurken en çok dikkat ettiğimiz konu yemek ve ulaşım ücretini karşılaması ve sigorta yapmasıdır. Bu yazımızda da yemek karşılayan şirketlerin tercih ettikleri bir yemek kartı üzerine olacak. Set kart sadece yemek kartı değil aynı zamanda yemek kuponu görevi gören bir karttır.
Size verilen bakiye, tarafınıza bildirilir. Bu bakiyeyi aya bölerek günlük harcama limitinizi belirlersiniz. Misal 300 liralık bir Setcard 30 gün çeken bir ay için günlüğü 10 liradan hesaplanmıştır. Setcard ile anlaşmalı olan firmaların camlarında “Setcard” yazan bir simge bulunur, buralardan geçerli olup olmadığını anlayabilirsiniz.

SETCARD BOZDURMA, SETCARD NASIL BOZDURULUR?

setcard
setcard

Setcard’ın bir çeşit yemek kartı olduğunu söyledik. İsterseniz günlük öğle yemeklerinizi bu kart aracılığıyla karşılarsınız, isterseniz de anlaşmalı alışveriş merkezlerinden, marketlerinden çeşitli gıda ürünlerinizi alırsınız. Yani anlayacağınız üzere Ticket ve Multinette de olduğu gibi Setcard’da da marketlerden alışveriş şansınız vardır. Eğer ki günlük yemeğinizi para harcamadan, başka şekilde karşılıyorsanız ve evinizin gıda ihtiyaçlarını bu kart üzerinden karşılamak istemiyorsanız bu parayı ne şekilde değerlendirebilirsiniz? Şimdi de bunun üzerinde duralım o halde. Setcard’ınızı nakite çevirmek için çeşitli yollar mevcuttur.

İnternet üzerinden yaptığınız araştırmalarda birçok firmanın sizin için bunu küçük bir miktar komisyon karşılığı yapabileceğini göreceksiniz. Fakat internet çoğu insana güvenilir gelmemektedir. O halde tanıdığınız, bildiğiniz bir esnaftan bu konuda destek alın ve ona danışın. Gıda ürünü satan ve anlaşmalı olan herhangi bir yer bu parayı nakite çevirecektir. Bu parayı nakite çevirmek için sizden genellikle yüzde 10 civarı bir komisyon alınır. Örneğin Setcardınızın bakiyesi 400 lira ise % 10 komisyon ile sizin elinize geçecek para 360 lira olacaktır. 40 lira da sizin komisyon ücretiniz olarak bu alışverişi yaptığınız kişiye vereceğiniz miktardır.

Eğer sizinde çalıştığınız yer günlük yemek ihtiyacınızı karşılamanız için size Setcard verdiyse bu şekilde değerlendirebilirsiniz.

Tarih:Acil Para

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir