İçeriğe geç

Satın Almak İstediklerinizi Parasızlıktan Ertelemeyin

Günümüzde insanlar için en büyük sorunlardan biri parasızlık. Artık insanlar gelir gider dengesini sağlamakta oldukça zorlanıyor ve zorunlu ihtiyaçları dışında kalan şeyleri karşılamak için ek bir gayret göstermeleri gerekiyor. Artan teknolojik ve sosyal gelişmeler insanların parasının niteliğini düşürüyor ve onlar fark etmeden aynı miktarda parayla daha az ihtiyaç karşılanıyor. İnsanlar da bütün bunların çaresi olarak nakit para ihtiyaçlarını gidermek için bankalara kredi ve kredi kartı başvurusunda bulunuyor ve bu şekilde paraya olan ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyorlar.

Ancak bankalardan kredi almak da herkes için çok kolay bir çare değil. Çünkü bankalar kredi başvurusunda bulunan insanlardan bazı şartları yerine getirmelerini istiyor. Bu şartlar da her zaman uygun olmayabiliyor. Bankaların kredi vermek için istediği en önemli şart kişinin çalışıyor olması. İlk aranan özellik bu. Bunun dışında kalan önemli nokta ise kişinin kredi notunun yüksek olması şartı.

parasizliktan
parasizliktan

Kredi notunun belirlenmesi Kedi Kayıt Bürosu tarafından yapılıyor ve bu işlem kredi başvuru yapan kişinin daha önce bankalarıyla olan ilişkilerini ve yatırımlarını düzenli yapıp yapmadığının denetlenmesinden oluşuyor. Kredi başvurusuna bulunan kişi daha önce kredi çektiyse ve taksitlerini yeterli oranda ve yeterli düzeyse yapmadıysa bu otomatik olarak kredi notuna yansıyor ve doğal alarak notun düşmesine sebep oluyor. Aynı şekilde kişi bir kredi kartına sahipse ve yatırımlarını düzenli ve belirlenen miktarda yapmadıysa kredi notunda düşüş yaşanıyor. İşte bankalar da bütün bunları kayıt altında tutuyor ve kredi başvurusu yapan kişilerin bir bakıma ödeme yapıp yapamayacaklarını veya banka için zorluk yaşatıp yaşatmayacaklarını öngörmeye çalışıyor.
Eğer kredi notu düşükse bunu yükseltmek oldukça uzun zaman alabiliyor. Acil nakit paraya ihtiyaç olması durumunda kredi notunun yükselmesini beklemek de kişiler için son derece zor ve uğraştırıcı bir yoldur. Bunun yerine acil nakit ihtiyacı olan biri komisyon alarak kredi veren kurum ya da kişilere başvurabiliyor. Kredi notu yüksek olan biri sizin yerinize kredi çekiyor ve içinden bir miktarını alıyor. Bunun karşılığında ihtiyaç olan para akışı sağlanmış oluyor.

Tarih:Acil Para

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir