İçeriğe geç

Bankadan Nasıl Kredi Alırım? Nasıl Kredi Çekebilirim?

Bankadan kredi çekebilmek için, SGK lı bir işte en az 6 ay çalışıyor olmanız gerekmektedir. Tabi bunun yanında kredi notunuzun yüksek olması da. Eğer daha önceki bankalar ile yaptığınız işlemleriniz sonucundaki ödemelerinizi düzenli yapmışsanız, kredi notunuz yüksek olur. Eğer ödemelerinizi düzenli yapmamışsanız, kredi notunuz düşük olur. Bankaların öncelikli kredi verme şartları, kredi notlarının yüksek olması ve belirli bir gelirlerinin olup, bunun belgelendiriyor olabilmenizdir. Kredi notunuzun oluşabilmesi için daha önceden bankalar ile çalışmış olmanız gerekmektedir. Çünkü kredi notunun oluşturan sizin banka işlemleridir. Eğer bankalar ile çalışmamışsanız, kredi notunuz oluşmaz ve düşük olur. Böyle bir durumunuz var ise, ilk önce kredi notunuzu yükseltecek işlemler yapmanız gerekmektedir. Yani bir bankadan kredi kartı alıp kullanmanız gerekir. Ödemelerinizi düzenli yaptığınız taktirde, kredi notunuz oluşup, yükselmeye başlayacaktır. Yükselmiş kredi notunuz ile kredi başvurusunda bulunmak daha sağlıklı olur. Bankalar bu şekilde sizin kredinizi onaylayabilir.

nasıl kredi alırım
nasıl kredi alırım

Bankaların internet bankacılığından yararlanabilirsiniz. Size uygun olduğunu düşündüğünüz bankanın WEB sitesinden TC kimlik numaranızı, adınızı, soyadınız ve cep numaranızı gönderip başvurmanız yeterli. Birkaç dakika içinde kredi başvuru sonucunuz gelmektedir. Olumlu geldiği taktirde, bankanın size en yakın şubesine, kimliğiniz ve gelir belgeniz ile birlikte gidip kredinizi alabilirsiniz. Ama kredi notunuzu yükseltmek gibi bir zamanınız yok ise, yani nakit paraya acil ihtiyacınız var ise, kredi danışmanlarından yardım alabilirsiniz. Kredi danışmanları düşük kredi notu olan kişilerin kredi notlarını yüksek gösterip, anlaşmalı oldukları bankalardan sizin adınıza kredi çıkartabilirler.

Sizin bilgilerinizi alıp, bankalara kredi başvurusunda bulunurlar ve onaylatabilirler. Tabi belirli bir komisyon karşılığında. Yani  onaylatmadığınız krediyi, kredi danışmanları onaylatabilirler. Bu şekilde acil olan nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Kredi danışmanlarına ulaşmak ta kolay. İnternetten kredi danışmanlığı yapan kişilerin iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Tarih:Acil KrediKredi Notu

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir