İçeriğe geç

1 Saat İçerisinde Para Bulmak

Ülke politik durumunun bir gereği olarak ekonomi de her durumdan etkilenmektedir. Bu sebeple, vatandaş indirimle karşılaşabileceği gibi, zamlarla da karşı karşıya gelebilir. Gelebilecek zamlar, enflasyon koşulları ve devlet vergileri sonucunda parasal sıkıntılar ortaya çıkabilir. Fakat değişen  şartlar içinde  para bulmakta artık eskisi kadar zor değildir.  1 saat gibi kısa bir süre içerisinde  para bulabilmenizin yolları hakkında konuşalım öyleyse:

  • Borç İsteme: Para bulma konusunda tabii ki de akla en yatkın olanı kuşkusuz yakınlarınızdan borç almak olacaktır. Banka gibi finansal şirketlere borçlanmaktan ziyade tanıdığınız birine borçlu olmak, her zaman daha rahatlatıcı olacaktır.
  • Eşya Satmak: Bir diğer akla yatkın çözüm ise elimizde bulunan eşyaları satmaktır. Bu sayede hem borçlanmadan para bulabilirsiniz hem de kullanmadığınız eşyaları değerlendirebilirsiniz. Evinizde bulunan fakat okunmayan kitapları ya da varsa altın gibi değerleri eşyaları  Artık bu satışlar için  uygun internet siteleri ve mobil uygulamalar mevcut. Bu sebeple bu hizmetlerden faydalanmak  sizin için en güzel seçenek olacaktır. Eğer hazırda bir arabanız varsa bu konuda işiniz daha da kolaylaşacaktır
  • Senetle Telefon Satın Almak: Bildiğiniz gibi operatörlerinizin üzerinden hattınıza ek ödemeli cihaz satın alabiliyorsunuz. Eğer hattınız faturalıysa ve en az altı ay süre ile faturalarınızı düzenli olarak ödediyseniz veya bir yıllık bir internet aboneliğiniz varsa ve aynı şekilde faturalarını düzenli ödediyseniz, tablet ve telefon gibi elektronik cihazlar satın alabilirsiniz.
  • Kredi Çekmek ve Kredi Danışmanlık Hizmetlerinden Faydalanmak: Eğer kredi notunuz yüksekse ve finansal sicilinizde bir sıkıntı yoksa, herhangi bir bankadan ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Fakat, finansal siciliniz bozuksa ya da kredi notunuz düşükse kredi alamayacağınız için kredi danışmanlık hizmetlerinden  faydalanmanız  Kredi danışmanlığı, bankalardan kredi alabilmenize yardımcı olduğu gibi sizin adınıza kredi çektirebilen bir hizmettir.

Bu saydığımız seçenekler dışında da ihtimalleriniz mevcuttur. Fakat en yaygın para bulmak yöntemleri bu saydıklarımızdır. Eğer sizin de paraya ihtiyacınız varsa, bu seçeneklerden size en uygununu seçerek  ihtiyacınız olan parayı karşılaşabilirsiniz.

Tarih:Acil Para

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir