İçeriğe geç

Senet Kırdırmak İçin Kimi Tercih Etmeliyim? Bankaları Mı Faktöring Firmaları Mı Tefecileri Mi?

Kimi zaman maddi olarak sıkıntı yaşayıp nakit para ihtiyacı duyduğumuz zamanlarda elimizde mevcut olan ancak daha vadesi gelmeyen senetlerden medet umarız. Bu senetleri bozdurarak ya da başka bir deyiş ile kırdırarak nakit para elde etmek sıkça başvurulan bir yöntem olsa da bu aşamada “Senet kırdırmak için kimi tercih etmeliyim? Bankaları mı, faktoring firmaları mı, tefecileri mi?” diyen kişilerin sayısı bir hayli fazla olmaktadır. Bunun için anlatılan durumdaki kişilere faydalı olması ve fikir vermesi amacı ile söz konusu olan bu yerleri tek tek incelemek yerinde olacaktır.

Senet Kıran Bankalar

 

Vadesi gelmemiş olan senetlerimizi tahsil etme konusunda en başvurulan yerler arasında şüphe yok ki bankalar mevcut olmaktadır. Ülkemizde hizmetlerine devam etmekte olan hemen hemen her banka senet kırma ya da başka bir deyiş ile senet bozdurma hizmeti vermek ile beraber bu noktada en önemli olan konu kendimize en uygun olan bankayı tespit edebilmektir. Bu uygunluk konusunda da dikkat etmemiz gereken en önemli detaylar arasında ilk sırada bankaların komisyon oranları mevcut olmaktadır.

Bozdurmak istediğimiz senedin üzerinde herkesin de bildiği gibi belli bir rakam mevcut olmak ile beraber vadesi gelmemiş olan bu senedi kırdırırken söz konusu olan tutarın tamamını almamız mümkün olmamakta, çünkü bankalar bizden belli oranlarda komisyonlar talep etmektedirler. Bu komisyon tutarı senetteki tutardan düşüldükten sonra geriye kalan tutarı alabilmemiz mümkün olmaktadır.


Bilgi: Banka Bana Kredi Vermez Demeyin


Senet Kıran Faktoringler

 

Bu işlemi yapmakta olan bir diğer yer de faktöring firmaları olmaktadır. Bu firmalar da tıpkı bankalar gibi hizmet vermek ile beraber son derece yasal yerler olma özelliği taşımaktadırlar. Yine bilinmesi gereken en önemli konu bu yerlerin de komisyon talep ederek senet bozdurdukları olmak ile beraber kapsamlı bir araştırma ile en uygun faiz oranları dahilinde senet kıran firmayı bularak hizmet almak son derece doğru bir hareket olacaktır.

Senet Kıran Tefeciler

 

Her zaman da belirttiğimiz üzere tefeciler yasa dışı olarak çalışan yerlerdir. Önümüzde hizmet almak için bu kadar farklı alternatif mevcut iken yasa dışı bir yer ile işlem yapmanızı kesinlikle tavsiye etmemekteyiz.

 

Tarih:Acil Nakit

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir